ul. Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź, tel.: +48 42 632 75 09, +48 42 632 77 26, +48 42 632 75 79, fax +48 42 632 92 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GODZINY OTWARCIA ZOO

WIOSNA (01.04 – 30.04): 9.00 – 18.00  
LATO (01.05 – 31.08): 9.00 – 19.00  
JESIEŃ (01.09 – 30.09): 9.00 – 18.00  
ZIMA (01.10 – 31.03): 9.00 – 15.30  
Kasa jest czynna godzinę krócej niż Ogród.

MINI-ZOO
Czynne od 01.05 do 30.09
PN (11.00-15.00)
WT-PT (11.00-15.00, 16.00-17.00)
SO-NI (11.00-12.30, 13.30-15.00 16.00-17.00)
W dni deszczowe oraz kiedy temperatura
powietrza kształtuje się poniżej + 15°C,
zoo-junior jest nieczynne.

 
ZAPRASZAMY

 

 

Współpraca:

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które odwiedziły nasze ZOO z okazji 76 urodzin. Bardzo dziękujemy za liczne prezenty – Państwa głosy oddane na zadania Ogrodu Zoologicznego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Szczególne podziękowania składamy:

- Panu Januszowi Wielgoszowi oraz szkole tańca FAMILY DANCE

- Wiosce Indiańskiej „Indianie Świata”

- Pracownikom Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologii i Etnografii

- Panu Pawłowi Binkiewiczowi

- Panu Michałowi Karpackiemu

- Pani Adzie Sztajerowskiej – Miss Polski 2013

- Pani Ilonie Krawczyńskiej – Miss Polski Ziemi Łódzkiej 2014, Finalistka konkursu Miss Polski 2014

- Pani Natalii Hyży – Miss Polski Nastolatek Ziemi Łódzkiej 2014, III Vice Miss Polski Nastolatek 2014

- Wolontariuszom z II LO

- Firmie Rossmann

- Fundacji Pomocy Młodym Diabetykom

- Akademii Dżudo

- Panu Robertowi – kolekcjonerowi gadżetów

- Iluzjoniście - Jerzemu Jakubowi Buczyńskiemu

- Panu Bartoszowi Chmiela

- Stadninie „Zbyszko”

- Pani Asi Chynek

- Akademickiemu Ośrodkowi Inicjatyw Artystycznych

- Firmie INFOSYS – opiekunowi słonicy Magdy oraz dwóch lwów azjatyckich

- TVP

- Firmie PRETIUM

 

BARDZO DZIĘKUJEMY

 

 

SŁOWIAŃSKA SOBOTA W ZOO

 

W najbliższą sobotę 30 sierpnia zapraszamy wszystkich na rodzinny piknik pod hasłem „Dzień Słowian”. Na łące obok wybiegu danieli mezopotamskich, prawdziwą słowiańską wioskę rozstawi, grupa rekonstrukcji historycznej "Ród Dębowego Liścia" oraz pracownicy Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Impreza przeznaczona jest nie tylko dla miłośników dawnych czasów, ale również dla wszystkich którzy lubią gry i dobrą zabawę. Na zwiedzających czekać będą pokazy walk, strzelnica, warsztaty wytwarzania biżuterii z dawnych epok, quizy historyczne, zabawy ruchowe oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy na pożegnanie wakacji w słowiańskim stylu.

 

PIKNIK Z IZBĄ CELNĄ

W sobotę 23.08.2014r. na terenie naszego Zoo odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem "Cites jest gites" Zwiedzający będą mogli podziwiać eksponaty wykonane ze zwierząt zagrożonych wyginięciem, które chronione są konwencją CITES. Można będzie również obejrzeć wóz Izby Celnej, na dzieci czekają konkury oraz malowanie buzi.

Z roku na rok coraz więcej podróżujemy, a biura podróży kuszą wyjazdami do coraz  bardziej odległych i egzotycznych miejsc na świecie. O ile jednak pamiętamy o paszportach, wizach, biletach i aparatach fotograficznych, o tyle kwestie ryzyka zakupu egzotycznych pamiątek są nam często nieznane. Pamiętajmy, że nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności! Niewiele osób wie, że niefrasobliwe podejście do tematu może skończyć się wysoką grzywną, lub nawet … pobytem w więzieniu.

CITES to skrót od angielskiej nazwy Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem, zwanej również od miejsca jej podpisania - Konwencją Waszyngtońską.

Według przepisów Konwencji nie ma znaczenia, czy przewożone przez granicę są żywe zwierzęta, martwe osobniki, czy np. trofea myśliwskie, skóry i wyroby skórzane, muszle, koralowce, żywność, medykamenty, wyroby z kości słoniowej, czy rogu nosorożca.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

MISS POLSKI WŚRÓD LEMURÓW

Miss Polski – Ada Sztajerowska po raz kolejny odwiedziła nasze Zoo. Tym razem gościła na wybiegu lemurów katta. Zwierzęta przywitały swojego Gościa z dużym zainteresowaniem i …otwartymi łapkami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Pani Ada przyniosła małpiatkom smakołyki przygotowane przez opiekunów. Wyjątkowym Gościem najbardziej oczarowany był sam „król Julian”, tymczasem Miss Polski najchętniej bawiła się z czwórką maluchów, którym bardzo spodobała się nowa Koleżanka. Podczas wizyty u lemurów nakręcono spot, który zostanie zaprezentowany podczas konkursu Miss World, gdzie Ada Sztajerowska będzie reprezentować Polskę.

Pani Ado życzymy zwycięstwa!

 

ZAPRASZAMY NA LETNIĄ AKADEMIĘ ZWIERZĄT

W drugiej połowie wakacji, od 5 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia edukacyjne organizowane przez dział dydaktyczny MOZ. Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych. O godz. 13.00 przy kasie zoo na zwiedzających będzie oczekiwał pracownik działu dydaktycznego, który oprowadzi grupę po ogrodzie przekazując ciekawe informacje o mieszkańcach łódzkiego zoo. Z myślą o najmłodszych zaplanowano pokaz oswojonych zwierząt z możliwością pogłaskania ich. Oprowadzanie odbywa się we wtorki, środy i czwartki, czas trwania zajęć – 90 minut.