ZOOLOGICZNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Zapraszamy w sobotę - 21.01.2017 na spotkanie przygotowane specjalnie dla dziadków i wnuków. Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy międzypokoleniowy spacer – „TROPEM NAJSTARSZYCH I NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW ŁÓDZKIEGO ZOO”. Zaś w ciepłej sali dydaktycznej odbędą się warsztaty plastyczne polegające na wykonaniu międzypokoleniowego obrazka najchętniej o tematyce zoologicznej. Obrazki będą tworzone farbami na nietypowym podłożu, jakimi są kamienie. Nie liczy się talent malarski, ale czas spędzony razem i radość tworzenia wspólnego dzieła! W trakcie warsztatów będzie można obejrzeć intrygującą prezentację pt. „CZY ZWIERZĘTA ZNAJĄ SWOICH DZIADKÓW?”. Obrazki o tak niespotykanej trwałości dziadkowie będą mogli wziąć na pamiątkę swojego święta ze sobą. Zapraszamy wszystkie babcie i dziadków z wnuczętami do 18 roku życia.

 

Zapewniamy materiały na warsztaty.

 

Tury imprezy:            9.30 – 11.00 - I TURA

                                   11.30 – 13.00 II TURA

                                   13.30 – 15.00 III TURA

 

Zapisy na imprezę do dnia 20. 01. 2017r. :

- drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub

- telefonicznie: 42 632 75 79 wew. 292

Prosimy o podanie: 

 

- imienia i nazwiska rezerwującego

- godziny rezerwacji (I, II lub III tura)

- ilości dziadków

- Ilości wnucząt

 

Warunkiem rezerwacji miejsc jest otrzymanie od nas potwierdzenia (mailowego, telefonicznego).

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale trzeba wykupić bilety wstępu do ZOO.

 

 

 

 

W FERIE ZIMOWE – KONIECZNIE DO ZOO

 

Jak co roku, zapraszamy w okresie ferii do naszego zoo na Zimową Akademię Zwierząt.

 

OFERTA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

 

Każdy zwiedzający może wziąć udział w zabawie terenowej pt. „Bioróżnorodność – ginący skarb przyrody”.

Aby wziąć udział w grze należy:

  1. Pobrać w kasie biletowej karty odpowiedzi (należy mieć własny długopis).
  2. Na podstawie wskazówek umieszczonych na karcie należy znaleźć na terenie zoo tabliczki z logotypem gry na których znajdują się zadania do rozwiązania.
  3. Wykonać zadanie na podstawie informacji znajdujących się w okolicy danego wybiegu dla zwierząt.

 

Prawidłowe odpowiedzi wskażą kod dostępu i miejsce ukrycia skarbu. Kto zdobędzie skarb i umieści go na karcie pracy będzie mógł otrzymać w kasie biletowej dodatkową nagrodę - kalendarz zoo na 2017 rok ukazujący to, czego na ogół nie widać – piękno oczu i rzęs naszych zwierząt.

 

Udział w grze jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety wstępu do zoo

 

OFERTA DLA PÓŁKOLONII – tylko dla grup zorganizowanych

 

Organizatorów półkolonii zapraszamy do zapisów grup na warsztaty kulinarne dla zwierząt pt. „Małe co nieco dla kudłatych i skrzydlatych”. Podczas warsztatów uczniowie będą samodzielnie przygotowywali smakołyki dla wybranej grupy zwierząt. Będziemy tak kroić, siekać, ugniatać, nadziewać i tworzyć kompozycje z produktów spożywczych, aby niecodziennie podane potrawy dostarczyły zwierzętom nie tylko najwartościowszych składników, ale poprzez swoją niecodzienną formę – rozproszyły także nudę i zaktywizowały je do większej aktywności. Grupa będzie miała okazję do podglądania ich podczas tego zimowego łasuchowania. Zapewniamy artykuły niezbędne do wykonania smakołyków.

Po zajęciach kulinarnych (ok.45 min) zapraszamy na spacer po zoo (ok. 60 min).

 

Termin zajęć:16 – 27. 01.17 (BEZ WEEKENDÓW).

 

Tylko na zapisy: do dnia 12 stycznia 2017: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zapisy potwierdzamy mailowo. Ilość miejsc ograniczona.

 

Koszt zajęć: 200 zł (grupa do 25 osób) + bilety wstępu dla dzieci (5 zł/osobę). Opiekunowie mają wstęp darmowy.

 

 

 

CIEPŁO NA ŚWIĘTA

 

Wszystkim Państwu, a w szczególności naszym darczyńcom, życzymy spokojnych, radosnych Świąt i jak najwięcej wolnego czasu aby odwiedzić zwierzęta czekające na Państwa w naszym zoo.

 

                                                    Zarząd Zoo wraz z pracownikami

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zoo będzie czynne każdego dnia normalnie, w godzinach: 9.00 – 15.30, kasa biletowa czynna o godzinę krócej. Po obfitych, świątecznych posiłkach warto zdecydować się na spacer po Ogrodzie.  Ten, kto choć raz odwiedził nas w okresie świątecznym wie, że w tym czasie nie ma tu tłumów, a zwierzęta nie są znudzone widokiem gości. Kiedy nie ma dużych mrozów i wiatru, wiele zwierząt wychodzi na dwór, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Nawet te z natury ciepłolubne potrafią cieszyć się krótkimi, zimowymi spacerami.

 

 

HEJ DOROŚLI I DZIECIAKI – ŁAPIEMY W ZOO DZIKIE PTAKI!

 

Zapraszamy w sobotę, 17.12.2016 w godz. 9.00 – 11.00 na warsztaty ornitologiczne poświęcone poznawaniu dzikich ptaków zamieszkujących łódzkie zoo.

 

W tym dniu, ornitolodzy  z Zakładu Dydaktyki Biologii i Badania Różnorodności Biologicznej Uniwersytetu Łódzkiego i łódzkiej grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków  rozstawią w zoo specjalne siatki i przy pomocy nagrań głosów będą wabić ptaki do odłowu w celach edukacyjnych. Zostaną zaprezentowane metody, jakimi posługują się w swoich pracach profesjonalni ornitolodzy, w tym rozpoznawania gatunków, płci i oznaczania wieku. Specjalnie dla uczestników warsztatów ornitolodzy pokażą, w jaki sposób ptaki się obrączkuje. Wybrani chętni, pod okiem specjalistów, będą mogli wziąć udział w wyjmowaniu ptaków z siatek i ich uwalnianiu po założeniu obrączek. Wszystkie zaprezentowane metody są bezpieczne dla zwierząt i standardowo stosowane w ornitologii. Dla wszystkich, którzy interesują się ptakami, jest to niebywała okazja, żeby zobaczyć je w tak bezpośredniej bliskości. Dla uczestników przewidziano także grę terenową z niespodziankami.

 

Spotkanie uczestników - o godz. 9.00 za kasami biletowymi, tuż po wejściu do zoo.

 

Impreza jest bezpłatna, trzeba jedynie zakupić bilety do zoo.

 

 

 

 

MIKOŁAJKI DLA ZWIERZĄT    

 

4 grudnia  zapraszamy do naszego pawilonu Motylarni na wspaniałą imprezę pt.:

 

W KUCHNI U PANI MIKOŁAJOWEJ – GOTUJEMY WIECZERZĘ DLA ZWIERZĄT

 

W wyjątkową niedzielę będzie można osobiście przygotować pyszne smakołyki dla naszych podopiecznych.                  

ZABAWA DLA ZWIERZĄT JEST TAK SAMO WAŻNA, JAK DLA LUDZI

Będziemy tak kroić, siekać, ugniatać, nadziewać i tworzyć kompozycje z produktów spożywczych, aby niecodziennie podane potrawy dostarczyły zwierzętom nie tylko najwartościowszych składników, ale poprzez swoją niecodzienną formę – rozproszyły także nudę i zaktywizowały je do większej aktywności. My zaś będziemy mieli okazję do podglądania ich podczas tego mikołajkowego łasuchowania.

 

POMYSŁOWO I FINEZYJNIE

Liczymy, że w tym dniu pojawią się u zwierząt  puchary i rożki owocowe, warzywno – owocowe zawieszki, warzywne torty i figurki zwierząt, waflowe medale itp. Stawiamy nie tyle na ilość przygotowanych produktów, ale na kreatywność twórców i finezję ich wykonania (pomysłowe wykroje, sposoby łączenia składników, zestawiania i mocowania ze sobą itp).

Zapewniamy materiał do wykonania prezentów – prosimy nie przynosić ze sobą żadnych produktów spożywczych.

 

EKOLOGICZNIE I POŻYTECZNIE

Nie zapominamy o dzikich zwierzętach mieszkających na naszym terenie.  W trakcie imprezy będziemy robić super karmniki z opakowań odpadowych.

 

W PROGRAMIE:

10.00 – 11.00 – przygotowanie posiłków dla:

 

MAŁP                          (pokazowe karmienie: 10.45, Małpiarnia)

LEMURÓW KATTA      (pokazowe karmienie: 11.15, Pawilon Lemurów)

PAND MAŁYCH           (pokazowe karmienie: 11.30, wybieg pand)

 

11.00 – 12.00 – przygotowanie posiłków dla:

 

 DZIOBOROŻCÓW       (pokazowe karmienie: 12.00, Motylarnia)

 PAPUG, KOROŃCÓW (pokazowe karmienie: 12.15 Świat Ptaków)

 TAPIRA                        (pokazowe karmienie: 12.30, Pawilon Tapirów)

 

12.00 – 13.30 – przygotowanie posiłków dla:

 

WIELBŁĄDÓW                  (karmienie:  12. 45, wybieg wielbłądów)

ALPAK                         (pokazowe karmienie:: 13.30, wybieg alpak)

ŚWINKI WISAJSKIEJ     (pokazowe karmienie: 14.00, wybieg świnki)