DZIEŃ WIELKICH KOTÓW

 

W ostatnią niedzielę sierpnia (28.08.16) zapraszamy na Dzień Wielkich Kotów – piknik rodzinny poświęcony największym kotom świata.

Najwięcej (choć nie wyłącznie) będzie można dowiedzieć się o gatunkach kotów hodowanych w łódzkim zoo – lwach azjatyckich i tygrysach syberyjskich.

Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety do zoo.

 

 

YES DLA CITES

 

W sobotę, 27. 08.2016 zapraszamy w godz. 11.00 – 16.00 na piknik rodzinny „YES DLA CITES”. Zwiedzający będą mogli obejrzeć przedmioty wykonane z części ciał  gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz żywych przedstawicieli gatunków zwierząt chronionych Konwencją Waszyngtońską (CITES). Torebki i buty ze skór węży, ozdoby z kości słoniowej, elementy raf koralowych, produkty lecznicze medycyny chińskiej – te przedmioty są wątpliwą pamiątką z podróży po świecie, zawsze okupioną cierpieniem i śmiercią zwierząt.

W trakcie imprezy umundurowane służby celne zaprezentują przejęte na granicach naszego kraju eksponaty CITES przestrzegając, że przewożone nawet nieświadomie tego typu przedmioty mogą doprowadzić ich właścicieli do kary grzywny, a nawet… więzienia. Ponadto będzie można spotkać się oko w oko z żywymi eksponatami CITES, czyli przedstawicielami gatunków zwierząt CITES mieszkających w naszym zoo. Prezentacje i prelekcje na ich temat przeprowadzą pracownicy Ogrodu.

Nie zabraknie także malowania buziek oraz konkursów i quizów z nagrodami. Impreza jest bezpłatna, należy jednak wykupić bilet wstępu do zoo.

 

 

OSTATNIE DNI MOTYLARNI

 

Tylko do końca sierpnia można podziwiać w naszym ZOO liczne gatunki motyli pochodzące z Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej. Zachęcamy do ostatnich odwiedzin u tych wspaniałych, latających owadów.

 

 

POLSKA - ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi aktywnie włączył się do akcji promocyjnej, organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  pn. „Polska. Zobacz Więcej – weekend za pół ceny”, mającej na celu przedłużenie sezonu turystycznego w Polsce,  a także propagowanie udziału Polaków w wyjazdach turystycznych na terenie kraju. Akcja odbędzie się w okresie od godz. 17.00 w dniu 23 września 2016 r.  i potrwa do godz. 23:59 w dniu 25 września 2016 r.

 

We wspomnianym czasie, osoby odwiedzające nasze ZOO będą mogły skorzystać z 50% zniżki na bilet rodzinny.

 

Mamy nadzieję, że akcja zachęci Państwa do wybrania się do nas i zobaczenia, co nowego dzieje się na terenie naszego Ogrodu.

 

 

MODERNIZACJA ALEJEK

Rozpoczęły się prace remontowe na alejkach naszego Ogrodu. Nowa nawierzchnia zastąpi niebawem stary i zniszczony asfalt na łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw. Modernizacja obejmie alejki przy wolierach ptaków, małpiarmi, akwarium i wiwarium, wybiegach dla zebr, wielbłądów, żyraf, lwów i tygrysów. Jest to ta część zoo, która znajdzie się poza obszarem budowy nowego obiektu - orientarium .

Przez cały czas trwania remontu zoo pozostaje otwarte dla zwiedzających.

Inwestycja realizowana jest w ramach ogólnomiejskiego projektu „Poprawa komfortu zwiedzania łódzkiego zoo - częściowa przebudowa alejek oraz zieleni w ich okolicach”, na ten cel przeznaczono 2,5 mln zł z budżetu obywatelskiego.

W dalszym etapie projektu planowane jest posadzenie krzewów oraz zakup ławek i koszy na śmieci.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Jeszcze raz dziękujemy za Twój głos - wspólnie zmieniamy nasze Zoo.