ul. Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź, tel.: +48 42 632 75 09, +48 42 632 77 26, +48 42 632 75 79, fax +48 42 632 92 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GODZINY OTWARCIA ZOO

WIOSNA (01.04 – 30.04): 9.00 – 18.00  
LATO (01.05 – 31.08): 9.00 – 19.00  
JESIEŃ (01.09 – 30.09): 9.00 – 18.00  
ZIMA (01.10 – 31.03): 9.00 – 15.30  
Kasa jest czynna godzinę krócej niż Ogród.

MINI-ZOO
Czynne od 01.05 do 30.09
PN (11.00-15.00)
WT-PT (11.00-15.00, 16.00-17.00)
SO-NI (11.00-12.30, 13.30-15.00 16.00-17.00)
W dni deszczowe oraz kiedy temperatura
powietrza kształtuje się poniżej + 15°C,
zoo-junior jest nieczynne.

 
ZAPRASZAMY

 

 

Współpraca:

 

PRZERWA W TRENINGU SOFUSA

 

Z powodu konieczności wymiany wody w basenie naszej uchatki, od czwartku wstrzymane zostaną do odwołania treningi medyczne Sofusa. Przerwa potrwa około 5 dni. Tyle czasu potrzeba by spuścić z basenu całą wodę, umyć zbiornik oraz na nowo go napełnić. Poinformujemy Państwa o wznowieniu treningów.

 

 

PIKNIK Z IZBĄ CELNĄ

W sobotę 23.08.2014r. na terenie naszego Zoo odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem "Cites jest gites" Zwiedzający będą mogli podziwiać eksponaty wykonane ze zwierząt zagrożonych wyginięciem, które chronione są konwencją CITES. Można będzie również obejrzeć wóz Izby Celnej, na dzieci czekają konkury oraz malowanie buzi.

Z roku na rok coraz więcej podróżujemy, a biura podróży kuszą wyjazdami do coraz  bardziej odległych i egzotycznych miejsc na świecie. O ile jednak pamiętamy o paszportach, wizach, biletach i aparatach fotograficznych, o tyle kwestie ryzyka zakupu egzotycznych pamiątek są nam często nieznane. Pamiętajmy, że nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności! Niewiele osób wie, że niefrasobliwe podejście do tematu może skończyć się wysoką grzywną, lub nawet … pobytem w więzieniu.

CITES to skrót od angielskiej nazwy Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem, zwanej również od miejsca jej podpisania - Konwencją Waszyngtońską.

Według przepisów Konwencji nie ma znaczenia, czy przewożone przez granicę są żywe zwierzęta, martwe osobniki, czy np. trofea myśliwskie, skóry i wyroby skórzane, muszle, koralowce, żywność, medykamenty, wyroby z kości słoniowej, czy rogu nosorożca.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

MISS POLSKI WŚRÓD LEMURÓW

Miss Polski – Ada Sztajerowska po raz kolejny odwiedziła nasze Zoo. Tym razem gościła na wybiegu lemurów katta. Zwierzęta przywitały swojego Gościa z dużym zainteresowaniem i …otwartymi łapkami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Pani Ada przyniosła małpiatkom smakołyki przygotowane przez opiekunów. Wyjątkowym Gościem najbardziej oczarowany był sam „król Julian”, tymczasem Miss Polski najchętniej bawiła się z czwórką maluchów, którym bardzo spodobała się nowa Koleżanka. Podczas wizyty u lemurów nakręcono spot, który zostanie zaprezentowany podczas konkursu Miss World, gdzie Ada Sztajerowska będzie reprezentować Polskę.

Pani Ado życzymy zwycięstwa!

 

ZAPRASZAMY NA LETNIĄ AKADEMIĘ ZWIERZĄT

W drugiej połowie wakacji, od 5 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia edukacyjne organizowane przez dział dydaktyczny MOZ. Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych. O godz. 13.00 przy kasie zoo na zwiedzających będzie oczekiwał pracownik działu dydaktycznego, który oprowadzi grupę po ogrodzie przekazując ciekawe informacje o mieszkańcach łódzkiego zoo. Z myślą o najmłodszych zaplanowano pokaz oswojonych zwierząt z możliwością pogłaskania ich. Oprowadzanie odbywa się we wtorki, środy i czwartki, czas trwania zajęć – 90 minut.

 

 

WAKACYJNY PRZYCHÓWEK W ŁÓDZKIM ZOO

Czas wakacji w łódzkim zoo to okres, w którym możemy pochwalić się licznymi narodzinami naszych podopiecznych. W drugiej połowie czerwca w małpiarni przyszło na świat pierwsze młode od pary tamaryn cesarskich. Samiec Espe okazał się troskliwym ojcem i bardzo chętnie pomaga samicy Mayoun przy odchowie malucha. Jak wszystkie pozostałe mieszkające w naszym ogrodzie pazurkowce, tamaryny cesarskie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem i chronione Konwencją Waszyngtońską.

Na początku wakacji 7 lipca wykluło się pisklę kazuara hełmiastego. Zgodnie z panującymi     u tego gatunku zwyczajami młodym opiekuje się tylko samiec. Tata z dzieckiem bardzo ładnie prezentują się na wybiegu. Ten przychówek jest szczególnie cenny i sprawił nam wiele radości, gdyż był wyczekiwany już od wielu lat – poprzednie młode wykluło się w 2003 r., niestety, miało poważne wady rozwojowe i padło po 4 miesiącach.

Szczęśliwymi rodzicami została też para naszych bizonów – 10 lipca, po 2 latach przerwy przyszło na świat młode. Dziś już wiemy, że to samica. Małą bizonkę można podziwiać w towarzystwie dumnej mamy spacerującej po wybiegu.

Są także ptasie przychówki – stadko gołębi okularowych powiększyło się o dwa osobniki. Dobrze znane wszystkim zwiedzającym pawie indyjskie, spacerujące swobodnie po alejkach naszego zoo, również doczekały się potomstwa.

W Akwarium, w zbiorniku morskim ponownie zamieszkały apogony, które przyjechały z zoo w Arnhem w Holandii. Te piękne pręgowane ryby są bardzo zagrożone w naturze, występują tylko w wodach archipelagu Banggai u wschodnich wybrzeży Celebesu.

Powiększyła się też rodzina kanczyli, mieszkająca w pawilonie Świata Ptaków. Młode urodziło się 22 lipca dołączając do dwójki starszego rodzeństwa. Kanczyle to jedne z najmniejszych ssaków kopytnych na świecie, ich waga nie przekracza 2 kg, a cienkie nogi przypominają patyczki. Nazywane są mysimi jeleniami, w naturze występują w lasach tropikalnych Azji Południowo – Wschodniej. W łódzkim zoo kanczyle można oglądać od 2009 r.