DZIEŃ DZIECKA W ŁÓDZKIM ZOO

 

Serdecznie zapraszamy na niezwykły, jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka wśród zwierząt. W niedzielę 31 maja od godziny 11.00 do 17.00 na wszystkie dzieci oraz osoby młode duchem czekać będą następujące atrakcje:

- warsztaty prasłowiańskie – tworzenie ozdób z drutu miedzianego, gliny prowadzone przez pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

- pokazy sztuki walki dżudo

- tworzenie ozdób z surowców wtórnych – warsztaty prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

- strefa budowania z klocków lego

- tworzenie sylwetek zwierząt – warsztaty prowadzone przez Pracownię Działań Twórczych

- gry i zabawy zoologiczne prowadzone przez pracowników Działu Edukacji łódzkiego Zoo

- wyroby z masy solnej, maski zwierząt, decoupage – warsztaty prowadzone przez DPS nr 5 w Łodzi

- gry sprawnościowe prowadzone przez strażaka PSP p. Marcina Spławskiego

 

Dodatkowo bawić się z nami będą:

- Szkoła Tańca „FAMILY DANCE” (11.00-17.00)

- Zespół Taneczny „APSIK” (13.00-14.00)

- Zespół Taneczny „CZARNE STOPY” (15.30-16.00)

- Drużyna  Futbolu Amerykańskiego „ŁÓDZKIE WILKI” (14.00-15.00)

 

14.00 przyjazd bojowego wozu gaśniczego

 

DARMOWA WATA CUKROWA

 

Całość imprezy poprowadzi instruktor tańca, wodzirej, konferansjer ze szkoły tańca „FAMILY DANCE” p. Janusz Wielgosz

 

MOTYLE W NOWEJ ARANŻACJI PAWILONU

Od 16 maja, po zimowej przerwie, pawilon Motylarni na nowo wypełnią najpiękniejsze owady świata. Pierwszy transport poczwarek dotarł do naszego Zoo już tydzień temu.
W budynku zobaczyć będzie można liczne gatunki pochodzące z Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej.

Zwiedzających, który w poprzednich latach odwiedzali naszą Motylarnię (ekspozycja istnieje od 2011 roku), może zaskoczyć zupełnie nowa aranżacja wnętrza pawilonu. Dzięki niej motyle uzyskały dostęp do nowej przestrzeni. Liczymy również, że obserwacja tych zachwycających zwierząt będzie teraz dużo łatwiejsza.

Zachęcamy gorąco do odwiedzin odnowionych pawilonów: Motylarni, Akwarium oraz Małych Ssaków.

 

 

WYBRANO IMIĘ DLA TAPIRA


Po długich poszukiwaniach, wspólnie z naszymi zwiedzającymi udało się wybrać imię dla naszej młodej samiczki tapira anta. Zdecydowana większość była jednogłośna. Córka Svena i Oliwki nazywa się FIONA.

 

 

SENIORALIA

 

A może spędzić ten dzień aktywnie – w zoo?

 

18 maja, o godz. 13.00,  chętni emeryci  będą mieli okazję do odbycia wycieczki po zoo z przewodnikiem zatytułowaną ”Akademia Dla Seniora”. Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość poznania zwyczajów naszych podopiecznych oraz bezpośredniego spotkania z niektórymi z nich. Wycieczka będzie trwała ok. 1,5 godz. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

UWAGA:  osobom z legitymacją emeryta przysługuje ulgowy wstęp do zoo – 5 zł od osoby. Oprowadzanie przewodnika jest bezpłatne.

 

Spotykamy się punktualnie o godz.13.00 tuż za kasami zoo.

 


 

 

A MOŻE MAJÓWKA W ZOO?

Serdecznie zapraszamy na imprezę „Majówka w Zoo”, która odbędzie się 3. 05. 2015, w godz. 11.00 - 17.00. Impreza dedykowana jest tym wszystkim, którzy pragną spędzić ten dzień w sposób twórczy.

W tym dniu, na stoiskach znajdujących się przy mini zoo, z pomocą wspaniałych artystów ludowych i profesjonalnych plastyków, każdy będzie mógł samodzielnie wykonać sylwetkę wybranego zwierzęcia.

Można wybrać ulubioną technikę prac, lub nauczyć się czegoś nowego - do wyboru oferujemy wikliniarstwo, ceramikę, wycinankę ludową, origami, malowanie, rysowanie, wyroby z masy solnej, wyroby z sizalu, pacynki z filcu, decoupage. Własnoręcznie wykonane dzieło będzie można wziąć do domu.

Warsztaty przeznaczone tak dla dzieci, jak i dorosłych – twórcy będą stopniować trudności.

TYGRYS Z GLINY, CZY Z WIKLINY? KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ARTYSTĄ!

Naszymi partnerami w przedsięwzięciu są: Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionu ŁDK, Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim, 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi, Pracownia Działań Twórczych.