MAJÓWKA W ZOO – NIE PRZEGAP - PRZYJDŹ KONIECZNIE!!!!

 

Tego jeszcze nie było!

Podczas długiego weekendu zapraszamy aż na dwie niecodzienne imprezy: TAPIR TAPIRA (30.04) i PRZEJDŹ W POCHODZIE PO OGRODZIE (1.05).

Poniżej zamieszczamy szczegóły obu imprez:

 

TAPIR TAPIRA

CZYLI DZIEŃ TAPIRA W ŁÓDZKIM ZOO

 

Zagadka dla naszych dociekliwych sympatyków – jakie to zwierzę, które ma trąbę, ale nie jest słoniem, a w stadium młodocianym przypomina pasiastego arbuza?

Oczywiście są to nasze południowoamerykańskie tapiry anta - sympatyczne „trąbiaste” ssaki,  jedne z najcenniejszych gatunków naszej kolekcji. To dla nich z okazji Światowego Dnia Tapira organizujemy w dn. 30.04.16 imprezę pt. „TAPIR TAPIRA”.  Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM:

 

12.00 - 12-15 - tort okolicznościowy dla tapirów + wywiad z opiekunem tapirów (pracownicy zoo) – ciekawostki z biologii tapirów anta, upodobania poszczególnych zwierząt, dieta, cechy charakteru itp.

 

12.15 - 12.30 - pokaz tańca tapira + mini warsztaty taneczne dla chętnych (Klub Tańca Sportowego Jaszczur)


13.15 - 13.30 – pokaz tańca tapira + mini warsztaty taneczne dla chętnych (Klub Tańca Sportowego Jaszczur)

 

14.00 – 14.15 – smakołyki dla tapirów + wywiad z opiekunem tapirów

 

W godzinach 11.00 - 16.00 uczniowie fryzjerstwa z Zespołu Szkół Rzemiosła z okazji Dnia Tapira będą oferowali zwiedzającym możliwość uczesania włosów  (dla chętnych – natapirowania się, lub zrobienia fantazyjnego upięcia) i stylowego malowania twarzy.

Impreza będzie się odbywać przy pawilonie Ameryki Południowej.

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale należy wykupić bilety do zoo.

 

PRZEJDŹ W POCHODZIE PO OGRODZIE

 

1 maja będziecie Państwo mogli wziąć udział we wspaniałej, zbiorowej  zabawie. Jej założeniem jest opowiedzenie ciekawostek o naszych podopiecznych podczas wspólnego przejścia po zoo stylizowanego na pierwszomajowy pochód z okresu PRL-u.

Uczestnicy tego niecodziennego performance`u otrzymają od nas propagandowe portrety  zwierząt oraz przejdą po Ogrodzie w uformowanym szyku. Będzie on prowadzony przez pracowników edukacyjnych zoo, którzy w wyznaczonych punktach opowiedzą o zwierzętach przy użyciu barwnych zwrotów zapożyczonych z propagandowych przemówień z okresu PRL-u (nowomowa). Mamy zamiar połączyć dwa cele: edukacyjny - przybliżający świat mieszkańców naszego zoo i humorystyczny – zabawa konwencją klimatów z minionej epoki.

U zwiedzających będą mile widziane stylowe gadżety i stroje kojarzące się ze świętem klasy robotniczej (czerwone krawaty, papierowe kwiaty, berety itp.). 

 

UWAGA:

Prosimy nie przynosić symboli narodowych (biało-czerwonych flag, godeł narodowych itp.).

 

Przewidywany czas pojedynczego przejścia w pochodzie ok. 1 godz.

Start zabawy o godz. 12.00 (druga tura – godz. 15.00)  przy wybiegu lemurów katta.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale należy wykupić bilety do zoo.

 

Liczymy na twórczą inwencję i poczucie humoru u naszych zwiedzających.

 

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA!

 

 

PIKNIK NAUKOWY

 

W najbliższy weekend 23 – 34. 04. 16 wszystkich sympatyków łódzkiego zoo zapraszamy do Manufaktury na Piknik Naukowy realizowany w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Na naszym stoisku będzie można zapoznać się z planami budowy Orientarium, wziąć udział w grach edukacyjnych oraz w nietuzinkowej, trochę szokującej loterii zoologicznej z niespodziankami.

 

BABY BOOM

 

Wraz z wiosną w kolekcji zwierząt zaroiło się od nowo narodzonych maluchów.  Obecnie naszym najmłodszym, 3-dniowym dzieckiem jest samczyk wielbłąda dwugarbnego. Maluszek jest już drugim dzieckiem naszej pary baktrianów – 5-letniej Konstancji i 8-letniego Tamira. Jego dorosły brat - Fakir wyjechał już do zoo w Koszycach. Zaś pierwsze, nieślubne dziecko Konstancji - Dredek, które przyjechało do Łodzi w 2011 roku, w brzuchu swojej mamy, zasiliło wcześniej kolekcję baktrianów w zoo w Brnie.

Dumnym ojcem został także nasz lemur katta – Julian, któremu nadobne żony: Tonga, Fauna i Izy urodziły w tym roku po jednym szkrabie. Noworodki są na razie ściśle przytulone do brzuchów swoich mam, ale za kilka tygodni na pewno będą samodzielnie odkrywać tajemnice naszego wspaniałego wybiegu zewnętrznego.

Na ekspozycji australijskiej, od dwóch tygodni możemy podglądać młode kangurzątko. Jego mama przez pół roku zazdrośnie strzegła tajemnicy zawartości swojej torby. Jednak rosnące i wyrywające się ku samodzielności dziecko ciekawie wystawia głowę poza obręb skórnego schronienia, bezsprzecznie dając wyraz swojej obecności. Narodziny te cieszą nas nie tylko z powodu urody maleństwa – młody kangur urodził się u nas po 11-letniej przerwie.

To nie koniec naszego baby boomu. W pawilonie afrykańskim przyszedł na świat młody oryks szablorogi i kudu małe, zaś w wiwarium pojawiły się jaja żółwi matamata. Nasze liczne gatunki ptaków także dzielnie wysiadują swoje złożenia, w tym m.in. : kazuary hełmiaste, łabędzie czarne i orłany.

Warto się do nas wybrać – wiosna tutaj jest w prawdziwym rozkwicie – tak botanicznym, jak i zoologicznym. ZAPRASZAMY!

 

 

NIEDZIELA W PASKI

 

 BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

 

Paski, pręgi, prążki otaczają nas z każdej strony. Są na naszych ubraniach, tapetach, meblach,  zwierzakach oraz na jezdniach.

17 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Zebry w łódzkim zoo czekać będzie mnóstwo pasiastych atrakcji.

Jeśli chcesz zagrać w pasiaste podchody i dowiedzieć się wielu ciekawostek o prążkowanych mieszkańcach naszego Zoo, jeśli chcesz pomóc nam w malowaniu piękniejszego przejścia dla pieszych niż w San Francisco i zarazem najdłuższego w Polsce, zapraszamy Cię na naszą imprezę.

 

W programie:

- gra terenowa pt. „Znajdź najwięcej pasiastych, paskowanych, prążkowanych, pręgowanych zwierząt w łódzkim zoo”

- pasiaste pogadanki tematyczne o zwierzętach

- happening  terenowy „Zebrowy rekord”

- warsztaty twórcze „Kamienie w paski”

 

Impreza ze względów organizacyjnych odbywać się będzie w dwóch turach: 10.00 – 12.00 oraz 12.30 – 14.30  Start spotkania z każdą turą  - za kasami zoo tuż po wejściu do zoo.

Organizator zapewnia materiały do warsztatów, drobne gadżety dla najlepszych uczestników gry oraz mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.

 

Impreza przeznaczona dla uczestników powyżej 6 roku życia

 

ZAPISY NA WYBRANĄ TURĘ TRWAJĄ DO 15.04.2016, do godz. 12.00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Impreza jest bezpłatna, ale należy wykupić bilety wstępu do zoo.

 

 

WAŻNE INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH           

 

Informujemy, że w związku z przekształceniem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w spółkę miejską od pierwszego kwietnia w Ogrodzie Zoologicznym przestaną obowiązywać bilety zintegrowane. Również z konieczności wymiany modułów fiskalnych w biletomatach, będą one nieczynne do odwołania. We wspomnianym okresie bilety będzie można zakupić jedynie w kasach ogrodu, a płatność będzie odbywać się wyłącznie gotówką.

Przypominamy również, że Ogród w kwietniu będzie czynny od godziny 9.00 do 18.00