PIKNIK Z IZBĄ CELNĄ

 

29.08.2015 r., w godz. 10. 30 – 15.30, dział dydaktyczny we współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi organizuje piknik rodzinny pt. „CITES JEST GITES”. 

W trakcie imprezy będzie można obejrzeć eksponaty CITES – torebki, portfele, buty i inne wyroby ze skór zagrożonych gatunków, wyroby z kości słoniowej, produkty tradycyjnej medycyny chińskiej itp. Zwiedzający dowiedzą się czym jest Konwencja Waszyngtońska, a przede wszystkim jakich „pamiątek” nie wolno przywozić z  innych krajów. Tego dnia będzie można obejrzeć wyposażenie służb celnych, wziąć udział w licznych konkursach, zabawach edukacyjnych i warsztatach plastycznych. O godz. 13.00, w pawilonie Wiwarium pracownik zoo zaprezentuje i opowie o żywych eksponatach CITES, czyli wybranych, chronionych gatunkach gadów naszej kolekcji.

 Impreza organizowana jest na terenie zoo i  adresowana do wszystkich zwiedzających.

 

MAŁY „RYSIEK” W ŁÓDZKIM ZOO – WYBIERAMY IMIĘ

 

Od 2011 roku Ogród Zoologiczny w Łodzi zamieszkuje para rysi. Samica Bertha ma 6 lat i pochodzi
z ogrodu zoologicznego z Helsinek, natomiast 5-letni samiec Keith przybył do nas z Monachium. Para w maju br. (17.05.2015) doczekała się pierwszego potomka.

Samica została po raz pierwszy matką, dlatego bardzo broniła dostępu do maleńkiego rysia
i przebywała z nim na niedostępnym dla zwiedzających wybiegu. Teraz maluch jest już na tyle samodzielny, że mógł zostać oficjalnie zaprezentowany zwiedzającym.

Mały „Rysiek” nie posiada jeszcze imienia, dlatego prosimy o pomoc w jego wyborze. Propozycje imion rozpoczynających się literą „G”, można przesyłać w dniach 21-28. sierpnia br., wyłącznie drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Spośród nadesłanych propozycji wyłonimy 5 najczęściej powtarzających się, które zostaną przedstawione na profilu ZOO Łódź, na Facebooku, a zwycięży to, które zbierze najwięcej głosów.


Rysie to ostanie duże koty zamieszkujące tereny Europy, jednocześnie poza kotem domowym, ryś i żbik są jedynymi występującymi w Polsce przedstawicielami kotowatych.

Łódzkie ZOO zaprezentowało małego samczyka rysia, który urodził się w maju br.

 

ZAPRASZAMY NA LETNIĄ AKADEMIĘ ZWIERZĄT

W drugiej połowie wakacji, od 4 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia edukacyjne organizowane przez dział dydaktyczny MOZ. Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych. O godz. 13.00 przy kasie zoo na zwiedzających będzie oczekiwał pracownik działu dydaktycznego, który oprowadzi grupę po Ogrodzie przekazując ciekawe informacje o mieszkańcach łódzkiego zoo. Z myślą o najmłodszych zaplanowano pokaz oswojonych zwierząt z możliwością pogłaskania ich. Oprowadzanie odbywa się we wtorki, środy i czwartki, czas trwania zajęć – 90 minut.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY !!!

 

LETNIA AKADEMIA ZWIERZĄT

Każdego roku, w miesiącach wakacyjnych Dział Edukacji oferuje nieodpłatne zajęcia pod hasłem „Letnia Akademia Zwierząt”. Tradycyjnie w lipcu spotkania skierowane są do grup zorganizowanych (zapisy), natomiast zajęcia sierpniowe dedykujemy indywidualnym odbiorcom.

W tym roku zainteresowanie zwiedzaniem zoo z przewodnikiem jest zawrotnie duże. Dlatego informujemy, że:

NIE MA JUŻ WOLNYCH TERMINÓW NA  GRUPOWE SPOTKANIA W LIPCU.

Za to zajęcia sierpniowe dla indywidualnych odbiorców nie podlegają zapisom. Chętnie spotkamy się z każdym, kto w dany dzień będzie chciał pospacerować z nami po Ogrodzie i poznać tajemnice jego mieszkańców.

Dokładne informacje dotyczące spotkań sierpniowych podamy w ostatnim tygodniu lipca.