INWAZJA W ZOO

Od niedawna nasze zoo opanowały dziwne zwierzęta inwazyjne. 
Ten ze zdjęcia został przyłapany w jednym z pomieszczeń biurowych, ale jest ich pełno na terenie całego ogrodu. Dla wszystkich którzy zechcą nam pomóc w ich wyłapaniu mamy niespodziankę:
Od najbliższego poniedziałku, wszyscy, którzy odwiedzą Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi i okażą przy kasie telefon lub tablet z zainstalowaną grą Pokémon GO, zapłacą o 1 zł mniej za każdy bilet wstępu.
Oferta będzie obowiązywać w dni powszednie, do końca września br. dla biletów zakupionych w kasach (promocja nie obejmuje biletów zakupionych w biletomatach). Pokemony można łapać tylko w strefie dostępnej dla zwiedzających. Zapraszamy

 

TĘCZOWE KAMELEONY

 

Kameleony, jak każdy wie, słyną ze swoich zdolności błyskawicznego zmieniania kolorów skóry, długich, lepkich języków i niezależnego poruszania gałkami ocznymi w zakresie 360 stopni. Nasze dorosłe kameleony lamparcie nie są tu wyjątkiem - stanowią tęczową, wszystko widzącą atrakcję pawilonu Wiwarium. Do tego ostatnio stały się parą szczęśliwych rodziców – od paru dni posiadamy już 22 młodziaki, a proces klucia z pozostałych jaj trwa nadal. Maluchy na razie nie dorównują paletą barw rodzicom - kolor ich skóry oscyluje pomiędzy brązem, a oliwką, ale w przyszłości na pewno nabiorą kolorów.

 

 

 

LETNIA AKADEMIA ZWIERZĄT

 

Każdego roku, w miesiącach wakacyjnych Dział Edukacji oferuje nieodpłatne zajęcia dla osób indywidualnych pod hasłem „Letnia Akademia Zwierząt”.

 

Przez cały sierpień spotykać się będziemy ze wszystkimi chętnymi we wtorki, środy i czwartki o godzinie 13.00 za kasami biletowymi.

 

Osoby zainteresowane takim wyjątkowym spacerem po naszym ZOO prosimy o wysyłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, data) na adres dydaktyka.zoo.lodz.pl Pozwoli to nam dopasować trasę spaceru do ilości uczestników oraz ich wieku.

 

Zajęcia prowadzone będą bezpłatnie, wystarczy wykupiony bilet do ogrodu zoologicznego.

Do zobaczenia na zajęciach.

 

 

DZIEŃ WIELKICH KOTÓW - IMPREZA ODWOŁANA

 

Z przyczyn niezależnych planowana na dzień 31 lipca impreza pod hasłem "Dzień Wielkich Kotów" jest odwołana.

Przepraszamy.

Tego dnia wstęp do zoo pozostaje bezpłatny.

 

 

 

 

WAKACYJNA ZBIÓRKA KRWI

 

Każda kropla krwi jest na wagę życia, zwłaszcza w okresie wakacyjnym jest jej szczególnie brak. Miejski Ogród Zoologiczny Sp z o.o. aktywnie włącza się w akcję zbiórki krwi, dlatego w dniach 23.07 oraz 20.08, w godzinach 13-16, na terenie ogrodu zostanie podstawiony ambulans w którym personel medyczny będzie pobierać krew. Zachęcamy do wsparcia akcji! Więcej informacji: http://www.krwiodawstwo.pl/