Świętuj razem z nami!

W najbliższą niedzielę, 4 października zapraszamy do naszego zoo na obchody Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji będzie można wziąć udział w zoologicznej grze terenowej, super-ciekawej prelekcji pt. „Zwierzęta w wierzeniach” oraz sprawdzić swoją wiedzę w mini konkursie zoologicznym. Przewidziano na ten dzień: dobrą pogodę (w razie czego – pogodę ducha dla uczestników i organizatorów ), dużo dobrej zabawy dla każdego (dzieci, młodzież, dorośli), sporą dawkę nietuzinkowej wiedzy oraz wzrost adrenaliny w zmaganiach konkursowych, upominki dla najlepszych.

Grę poprowadzą pracownicy Działu Dydaktycznego zoo, prelekcję wygłosi pracownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Panele zajęć w ciągu dnia odbędą się dwukrotnie, w godzinach:

- 10.00 - 11.30 - gra terenowa; 11.30 - 12.30 – prelekcja; 12. 30 - mini konkurs z upominkami;

- 12.00 -13.30 - gra terenowa; 13.30 - 14.30 - prelekcja, 14. 30 - mini konkurs z nagrodami.

UWAGA:

Udział w imprezie wyłącznie na zapisy telefoniczne: 42 632 75 79 w. 292, lub 601 806 182. Zapisy przyjmowane będą do 2 października do godz.15.00.

Obowiązują bilety wstępu do zoo, zajęcia są bezpłatne.

 

PODARUJ  ZOO PREZENT URODZINOWY–

ZŁÓŻ SWÓJ GŁOS W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

 

W tym roku staramy się o uzyskanie środków z Budżetu Obywatelskiego na poprawę komfortu zwiedzania zoo. Dzięki zdobytym pieniądzom będzie możliwe wyremontowanie naszych nierównych i dziurawych alejek, a w ich otoczeniu będą mogły pojawić się uporządkowane nasadzenia roślin harmonizujące z charakterem naszego zoo.

 

W okresie 19-27. 09. 2015 możecie Państwo oddać swój głos na ten cel.

 

NUMER NASZEGO OGÓLNOŁÓDZKIEGO WNIOSKU: L0032

 

Formularze do głosowania można będzie złożyć:

- osobiście w punktach do głosowania – lista punktów do głosowania 

- osobiście odwiedzając zoo

- osobiście lub przesłać pocztą na adres: Kancelaria Urzędu w Wydziale Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź, lub Biura ds. Partycypacji Społecznej w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta w Łodzi, ul. Piotrkowska 115, 90 – 926 Łódź

- internetowo (niezbędne będzie wpisanie kodu przesłanego bezpłatnie na podany przez głosującego numer telefonu komórkowego).

 

 

ODWIEDŹ I ZAGŁOSUJ NA NASZ WNIOSEK W TRAKCIE IMPREZY „POŻEGNANIE LATA  - 77 URODZINY ZOO” W NIEDZIELĘ – 20. 09. 2015!

 

BĘDZIE MASA ATRAKCJI!!!

WSTĘP DO ZOO W TYM DNIU JEST BEZPŁATNY!!!

 

 

77 URODZINY ZOO – PODARUJ NAM W PREZENCIE SWÓJ GŁOS!

 

Tak, tak – wkrótce łódzkiemu zoo stuknie 77 lat!

Tak szczególną rocznicę postanowiliśmy uczcić z Państwem w niedzielę - 20. 09.2015. Impreza urodzinowa odbędzie się w godz. 11.00 – 17.00.

 

WSTĘP DO ZOO BĘDZIE W TYM DNIU BEZPŁATNY !

 

Przewidzieliśmy liczne atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych gości. Będzie można poszaleć w wiosce indiańskiej, zagrać w paintballa laserowego, wziąć udział w grach zręcznościowych, w animacjach artystycznych,  przyjrzeć się pokazom judo, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, spróbować swoich sił przy stworzeniu własnego filmu. W programie przewidzieliśmy liczne konkursy i warsztaty edukacyjne.  Spotkamy także bohaterów popularnych filmów animowanych oraz zobaczymy liczne pokazy taneczne. Z okazji naszych urodzin wystąpi specjalnie drużyna futbolu amerykańskiego – Wilki Łódzkie. Będzie się działo!

 

PODARUJ ŁÓDZKIEMU ZOO PREZENT URODZINOWY- w okresie 19 – 27. 09. 2015. możesz oddać swój głos na łódzkie zoo w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim. Staramy się poprawić komfort zwiedzania zoo i uzyskać fundusze na remont naszych sfatygowanych alejek.

 

NUMER NASZEGO WNIOSKU – L0032

 

Głos będzie można oddać osobiście w trakcie tego okresu oraz na naszej imprezie urodzinowej, wypełniając formularz do głosowania. Będą one udostępnione na oznakowanych stoiskach rozlokowanych na terenie zoo. Głos będzie można oddać także internetowo (do oddania głosu przez internet niezbędne będzie wpisanie kodu przesłanego bezpłatnie na podany przez głosującego numer telefonu komórkowego)

 Więcej informacji na temat naszego projektu zadania  możecie Państwo uzyskać na naszym stoisku promocyjnym w trakcie obywatelskiego jarmarku na ulicy Piotrkowskiej – w dniu 12. 09. 2015.

 

LICZYMY NA WAS!

 

 

ZAPRASZAMY - BĘDZIE MIODZIO!

 

W najbliższy weekend, 11- 13. 09. 15, w godz. 10 - 16. 00 dział dydaktyczny zaprasza na imprezę edukacyjną pod hasłem: "Święto Pszczoły w Łódzkim Zoo".

Przez cały weekend eksponowany będzie żywy rój pszczół (dla bezpieczeństwa oglądających będzie umieszczony w oszklonej ramce). Można będzie przyjrzeć się pracowitym robotnicom, leniwym trutniom i odnaleźć w tłumie innych - królową pszczół. Przybyły na imprezę pszczelarz będzie opowiadać nie tylko o składzie rodziny pszczelej, i o tym czym zajmują się pszczoły (o dziwo nie tylko produkcją miodu), ale także przedstawi szczegóły z życia intymnego królowej - matki, ujawni sens tajemniczych tańców pszczół i dlaczego owady oglądają świat w ultrafiolecie. Będzie możliwe zajrzenia do prawdziwego  ula i poznanie jego budowy, dowiedzenie się co pszczoły robią zimą, co to są feromony, jak wygląda "kariera społeczna" robotnicy oraz jakie choroby nękają te zwierzęta.

Nie zabraknie też informacji o pracy pszczelarza, o apiterapii, czyli o leczeniu produktami pszczelimi - o składzie i właściwościach leczniczych różnych gatunków miodu, czym są i jakie właściwości zdrowotne posiadają propolis, mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, czy tajemniczo brzmiąca pierzga.. 

No i co najsłodsze w tym Święcie -  będzie możliwość bezpłatnej degustacji miodu w różnych odmianach i składzie. ZAPRASZAMY!

 

 

PIKNIK Z IZBĄ CELNĄ

 

29.08.2015 r., w godz. 10. 30 – 15.30, dział dydaktyczny we współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi organizuje piknik rodzinny pt. „CITES JEST GITES”. 

W trakcie imprezy będzie można obejrzeć eksponaty CITES – torebki, portfele, buty i inne wyroby ze skór zagrożonych gatunków, wyroby z kości słoniowej, produkty tradycyjnej medycyny chińskiej itp. Zwiedzający dowiedzą się czym jest Konwencja Waszyngtońska, a przede wszystkim jakich „pamiątek” nie wolno przywozić z  innych krajów. Tego dnia będzie można obejrzeć wyposażenie służb celnych, wziąć udział w licznych konkursach, zabawach edukacyjnych i warsztatach plastycznych. O godz. 13.00, w pawilonie Wiwarium pracownik zoo zaprezentuje i opowie o żywych eksponatach CITES, czyli wybranych, chronionych gatunkach gadów naszej kolekcji.

 Impreza organizowana jest na terenie zoo i  adresowana do wszystkich zwiedzających.