FERIE ZIMOWE – PRZYJDŹ DO ZOO!!!

 

Kto myśli i marzy już o feriach zimowych? Bezwzględnie  - wszyscy zmęczeni uczniowie. Obowiązkowo - poszukujący atrakcji zimowych opiekunowie i organizatorzy półkolonii. Na pewno - zastanawiający się nad scenariuszem tych dni - rodzice uczniów.

Dla wszystkich podajemy informacje o naszych atrakcyjnych propozycjach na ten czas.

 

OFERTA DLA PÓŁKOLONII

 

W okresie 15 - 26.02.16 - w dni powszednie (poza weekendami), o godz. 10.00 proponujemy ok. 1,5 godzinne, terenowe zajęcia edukacyjne pt. Zimowa Akademia Zwierząt. Cena za zajęcia - 60 zł za grupę do 25 osób.

 

Obowiązują bilety ulgowe dla opiekunów grup. W okresie ferii dzieci przedszkolne i młodzież szkolna wchodzą do zoo bezpłatnie.

UWAGA:  młodzież musi posiadać aktualne legitymacje szkolne.

Zapisy do dnia 12.02.16 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Spotykamy się o godzinie 10. 00 za kasami, tuż po wejściu do zoo.

OFERTA DLA INDYWIDUALNYCH ZWIEDZAJĄCYCH

 

W okresie 15 - 19.02.16 (pn - pt) - w dni powszednie (poza weekendami), o godz. 13. 00 proponujemy bezpłatne, ok. 1, 5 godz. spacery po zoo z przewodnikiem.

 

W okresie ferii dzieci przedszkolne i młodzież szkolna wchodzą do zoo bezpłatnie.

UWAGA:  młodzież musi posiadać aktualne legitymacje szkolne.

 

Zapisy do dnia 12.02.16na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Spotykamy się o godzinie 13. 00 za kasami, tuż po wejściu do zoo.


IMPREZY WEEKENDOWE W TRAKCIE FERII

14.02.16 BE MY VALENTINE –  CO TO ZNACZY W ŚWIECIE ZWIERZĄT?
21.02.16 WIELKA PSOTA NA DZIEŃ KOTA
27.02.16 DINOZAURY, SMOKI I INNE JASZCZURY

Szczegółowe informacje o imprezach przedstawimy na stronie na bieżąco.

 

 

 

 

BE MY VALENTINE –  CO TO ZNACZY W ŚWIECIE ZWIERZĄT?

Wszystkich znudzonych tematem „ludzkiego” Valentine`s Day  zapraszamy 14 lutego na nietuzinkową imprezę.

 

W PROGRAMIE:

Godz. 10. 00 – 11. 30 – spacer z przewodnikiem pt. „Walentynkowym szlakiem wśród mieszkańców łódzkiego zoo”

 

Na wybiegach zwierząt nie zabraknie klasycznych atrybutów tego święta. Podejrzymy, jak na niespodzianki zareagują zwierzęta. Podzielimy się anegdotami miłosnymi dotyczącymi naszych podopiecznych. Rozbudzimy Waszą ciekawość i poszerzymy wiedzę na temat miłosnych zachowań zwierząt.

Na spacer z przewodnikiem zapraszamy w nielimitowanej ilości osób. Spotykamy się o 10.00 za kasami biletowymi, tuż po wejściu do zoo.

 

Godz. 12. 00 – 13. 00  - prelekcja edukacyjna „Dzikie rozkosze, zwierzęce instynkty, czyli miłość w świecie zwierząt” – spotykamy się przed salą kinową przy mini zoo (dawny „Bar pod Małpką”)

Motywem przewodnim prelekcji będzie Allenowski wątek: „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie (zwierząt), ale boicie się zapytać”. Opowiemy, jak to robią zwierzęta, jakie są ich rekordy w tej dziedzinie, czego potrzebują do miłości i o innych szczegółach dotyczących tej sfery ich aktywności.

 

Prelekcja jest przeznaczona dla osób POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA!

Liczba miejsc jest limitowana

 

ZAPISY na prelekcję przyjmujemy do dn. 12. 02. 16 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę podać nazwisko osoby rezerwującej i ilość zgłaszanych osób. Nie przyjmujemy zgłoszeń grupowych. Wstęp na prelekcję tylko za okazaniem naszego emaila potwierdzającego rezerwację (logo rezerwacji).

 

UWAGA:

Spacer z przewodnikiem i prelekcja są niezależne – można się wybrać tylko na spacer, tylko na prelekcję (wcześniejsza rezerwacja), lub na oba wydarzenia (wcześniejsza rezerwacja prelekcji).

 

SPACER I PRELEKCJA SĄ BEZPŁATNE, NALEŻY JEDNAK WYKUPIĆ BILETY WSTĘPU DO ZOO.

 

 

Odeszła najstarsza mieszkanka łódzkiego ogrodu zoologicznego

 

W piątek zmarła słonica Magda, która była zwierzęcą gwiazdą łódzkiego ZOO. Od 2014 roku słonica była w gorszej kondycji zdrowotnej ze względu na swój podeszły wiek. Zarówno opiekunowie, jak i weterynarze przez blisko dwa lata starali się farmakologicznie poprawić stan zdrowia Magdy oraz złagodzić towarzyszący chorobie ból.

Magda zmagała się z dolegliwościami typowymi dla osobników w podeszłym wieku, czyli chorobą zwyrodnieniową stawów oraz z zaburzeniami krążenia w nogach. Choroba objawiała się rozległym owrzodzeniem nóg, jak również trudnościami w poruszaniu się. W styczniu i marcu ubiegłego roku przeprowadzono u słonicy laseroterapię, mającą na celu pobudzenie regeneracji tkanek i zahamowanie procesu zapalnego. Przyniosła poprawę na pewien czas. Proces leczenia był również konsultowany z dr Zbigniewem Krzywickim, specjalizującym się w leczeniu słoni oraz z lekarzami z innych ogrodów zoologicznych.

W minioną środę nastąpiło znaczne pogorszenie stanu zdrowia zwierzęcia. Słonica przestała stać na prawej, tylnej kończynie. W połączeniu z pozostałymi schorzeniami, stan zwierzęcia rokował niepomyślnie i dawał wskazanie do eutanazji. Przypadek skonsultowano ze specjalistą chirurgii weterynaryjnej oraz z lekarzami z ogrodów zoologicznych w Gdańsku, Wrocławiu, Płocku, Chorzowie, Opolu i Warszawie oraz lekarzem specjalizującym się w chorobach słoni. Wszystkie opinie stwierdzały, że w związku z brakiem możliwości wyleczenia zwierzęcia i dużą bolesnością, jedynym słusznym rozwiązaniem jest eutanazja. W piątek zwierzę znieczulono i podano środki usypiające.
Zarówno w momencie śmierci, jak i przez cały okres trwania jej choroby, towarzyszyli jej opiekunowie, których znała od małego.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonano sekcję zwłok słonicy z udziałem kilku lekarzy z innych ogrodów zoologicznych, a następnie zwłoki zostały odebrane przez firmę zewnętrzną, która dokonała utylizacji poprzez spalenie.

Magda przyjechała do łódzkiego ogrodu zoologicznego w 1963 r. w towarzystwie 2 słonic Kingi, która pojechała do Krakowa i Indii, z którą została w Łodzi. Słonice urodziły się na wolności i przyjechały do Polski z Kalkuty. Z uwagi na brak dokładnych danych dotyczących daty urodzenia słonicy oraz na podstawie przeprowadzonych w Łodzi badań, które wskazały, że przybyła słonica ma około roku, pracownicy ZOO przyjęli dzień 27.04.1962 r. jako moment jej narodzin.

54-letnia Magda żyła najdłużej z trójki wspomnianych wyżej słonic i była jedną z najstarszych przedstawicielek swojego gatunku, które żyją w ogrodach zoologicznych w Europie.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – DLA DWÓCH POKOLEŃ GRATKA

 

Zapraszamy w sobotę 23.01.2016 na spotkanie przygotowane specjalnie dla dziadków i wnuków.

Na ten dzień przygotowaliśmy specjalny międzypokoleniowy spacer, tropem najstarszych oraz najmłodszych mieszkańców naszego ZOO. Następnie w ciepłej sali dydaktycznej odbędą się warsztaty plastyczne dla wnucząt. Dziadkowie w tym czasie będą mogli obejrzeć wyjątkową prezentację „CZY ZWIERZĘTA ZNAJĄ SWOICH DZIADKÓW?”. Na koniec seniorzy otrzymają prezenty własnoręcznie wykonane przez swoje pociechy.

Zapraszamy wszystkie babcie i dziadków z wnuczętami do 18 roku życia.

 

Godziny imprezy:      10.00 - I TURA

                                  11.30 - II TURA

 

Zapisy na imprezę prowadzone są wyłącznie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.01.2016r. Prosimy o podanie:  

- imienia i nazwiska rezerwującego

- godziny rezerwacji

- ilości dziadków

- Ilości wnucząt

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, wystarczy wykupić bilet wstępu do ZOO.

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI POD LINKIEM