MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYRAFY

 

25 czerwca br., zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Żyrafy (godz. 11.00 – 16.00)

Choć żyrafy są przez każdego doskonale rozpoznawalne, ich zwyczaje i zachowania są dla ludzi dużym zaskoczeniem. W najbliższą niedzielę każdy kto odwiedzi łódzkie zoo będzie mógł zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi najwyższych zwierząt lądowych.  W programie imprezy przewidziano pokazy karmienia żyraf, a w samo południe każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach kulinarnych polegających na skomponowaniu kolacji dla naszych trzech samic: Liry, Uzuri i Judity. Ich opiekunowie będą służyć podpowiedziami, jakie składniki powinny znaleźć się w tak nietypowym posiłku. Ponadto każdy gość zoo, pod czujnym okiem instruktorek origami będzie mógł zrobić dla siebie model żyrafy, a od rana przedstawicielka Polskiego Centrum Origami (Oddział w Łodzi) będzie tworzyła największy model żyrafy, który powstał w polskich ogrodach zoologicznych. Gigantyczny, ponad dwumetrowy model z papieru stanie o godz. 15.00 w okolicach wybiegu dla żyraf. Będzie wtedy można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i określić, ile każdemu brakuje we wzroście do młodej (ok. półrocznej) żyrafy.  Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w trakcie przygotowanych quizów zoologicznych oraz spytać opiekunów tych pięknych zwierząt o ich sekrety i tajemnice.

Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety wstępu do zoo

 

NOC MOTYLI

W piątkowy wieczór mieliśmy przyjemność gościć Opiekunów - Darczyńców zwierząt z naszego ZOO. Takie spotkania są już tradycją i odbywają się co roku. W tym roku goście mieli okazję bliżej poznać owady i ich zachowania.
Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia za rok!
Pragniemy podziękować naszym Partnerom - Panu Markowi Michalskiemu za poprowadzenie warsztatów oraz interesującą prelekcję, firmie koszulkazpomyslem.pl za wyjątkowe koszulki oraz restauracji Dobre Smaki u Żyrafki za przygotowanie poczęstunku.

 

PIKNIK RODZINNY ROSSMANN DZIECIOM 2017

Piraci opanują w niedzielę 4 czerwca łódzkie ZOO, gdzie po raz 16. odbędzie się organizowany przez firmę Rossmann piknik rodzinny „Rossmann Dzieciom”. To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy wszystkie dzieci wchodzą do ogrodu bezpłatnie.

Jedna z największych łódzkich firm organizuje piknik corocznie w okolicach dnia dziecka i właśnie najmłodsi mieszkańcy województwa łódzkiego są jego głównymi adresatami.

Tegoroczne wydarzenie organizowane pod hasłem „Wyspa Skarbów” zdominują piraci i marynarze. Będzie tradycyjnie wiele atrakcji od wyjątkowego, bajowego programu artystycznego, przez strefy edukacyjne, po ulubione przez małych łodzian konkursy z nagrodami. Rossmann Dzieciom to jednak obok zabawy także przypominanie tematów ważnych i poważnych chociaż w lekkiej piknikowej formie. Każdy, kto odwiedzi 4 czerwca ZOO będzie mógł skorzystać z mini warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez profesjonalnych ratowników. Jak przystało na piknik nie może zabraknąć także cukrowej waty i przysmaków z grilla.

Impreza ma zawsze akcent charytatywny i do udziału w niej zapraszani są wychowankowie łódzkich domów dziecka. Każdy z nich otrzymuje specjalny upominek.

Początek pikniku godz. 10.00

 

 

 

 

PŁATNOŚĆ KARTĄ W KASIE

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, w naszej kasie biletowej można już płacić kartami płatniczymi. Mamy nadzieję, że nowy sposób zakupu biletów ułatwi Państwu odwiedziny w ZOO.

 

WIECZÓR NOCNYCH MOTYLI

 

W piątek, 19 maja, w godzinach 20.00 – 23.00 zapraszamy na niecodzienne warsztaty zoologiczne pt. „Wieczór nocnych motyli w łódzkim zoo”. Bohaterowie imprezy będą niesamowici – jedni są ćmami zafascynowani, w innych wzbudzają lęk, a czasami obrzydzenie (bo nocne, grube, włochate).

 

Poznajmy te fascynujące owady! Są często bardziej kolorowe od motyli dziennych. Potrafią sprytnie zakłócać sygnały echolokacyjne nietoperzy, swoich odwiecznych wrogów. Posiadają superpozycyjne oczy doskonale widzące w ciemności, a ich magnetyczna wrażliwość na światło nadal jest dla naukowców nierozwiązaną zagadką…

 

Spotkanie poprowadzi dr Marek Michalski z Katedry Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie warsztatów poznamy kolejne sekrety tych nocnych owadów, samodzielnie wykonamy odłowy entomologiczne owadów do badań, przyjrzymy się urodzie ciem w powiększeniu, zmierzymy to i owo, dowiemy się jakie gatunki zamieszkują łódzkie zoo, poznamy ciemną stronę ciekawej ćmy krajowej - krępaka brzozowego. Będzie to też niecodzienna okazja do przebywania w zoo w porze zwykle  niedostępnej dla zwiedzających.

 

Impreza jest bezpłatna, trzeba jednak wykupić bilety wstępu do zoo.

 

Obowiązują zapisy do piątku, 19 maja, godz. 12.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o podanie nazwiska i ilości osób chcących nas odwiedzić. Potwierdzamy mailem przyjęcie zgłoszenia.

 

UWAGA:

Bilety należy wcześniej zakupić W BILETOMACIE!

Do zoo wchodzimy na spotkanie O GODZ. 20.00 – 20.15 WEJŚCIEM SŁUŻBOWYM – róg ul. Konstantynowskiej i Krzemienieckiej okazując ważny bilet.

TRADYCYJNE WEJŚCIE DO ZOO BĘDZIE ZAMKNIĘTE!

Warsztaty mają charakter terenowy - należy zaopatrzyć się w ciepłą odzież i własne latarki.