MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GEPARDA

 

4 grudnia cały świat obchodzi dzień najszybszego biegacza świata - geparda. Gatunek ten od 5 tysięcy lat jest podziwiany i oswajany przez ludzi. Jest symbolem szybkości, zwinności oraz łagodnej natury.

 

Jednak nasze działania w ostatnim stuleciu doprowadziły go na skraj zagłady.  W tym czasie człowiek doprowadził bowiem do spadku liczebności tych kotów o 90%. Przyszłość gepardów leży w naszych rękach i to od nas jedynie zależy, czy ten majestatyczny drapieżnik będzie dalej przemierzał afrykańskie sawanny.

 

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! Ścigamy się z wymieraniem najszybszego ssaka lądowego!

 

Przyłącz się do obchodów Międzynarodowego Dnia Geparda. Wejdź na stronę International Cheetah Day, gdzie możesz dowiedzieć się jak pomóc tym sprinterom. Nie wymaga to dużego wysiłku – podziel się podanymi tam informacjami i piękną grafiką w swoich mediach społecznościowych (podpowiadamy, że np. gepardzią maskę dla swoich dzieci, wydrukujesz korzystając z http://cheetah.org/site/wp-content/uploads/2014/11/cheetah-mask.pdf).  

A może podejmiesz się zaproponowanym tam aktywnościom?

 

Zapraszamy również tego dnia do naszego ZOO, w którym to o godzinie 13.00, przy wybiegu gepardów (tuż przy pingwinach) będzie czekać na Państwa opiekun tych zwierząt. Opowie on o zwyczajach naszych gepardów oraz o ciekawostkach z ich życia. Odpowie również chętnie na wszystkie pytania dotyczące tych zwierząt.

 

POMÓŻ WYGRAĆ NAM TEN WYŚCIG!

4 GRUDNIA WSZYSCY DZIELIMY SIĘ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH INFORMACJAMI NA TEMAT GEPARDÓW, NIECH CAŁY ŚWIAT DOWIE SIĘ O ICH PROBLEMACH:

 

http://internationalcheetahday.com/